Asi každý návštěvník těchto stránek by se rád naučil „dobře“ anglicky, číst, mluvit i psát. Cíl je tedy jasný – umět anglicky. Cesta k cíli je však různorodá, trnitá a hlavně dlouhodobá. I proto existuje tolik věčných začátečníků, prostě výuce nedávají potřebnou strukturu a nepřesunou se tak mezi pokročilé studenty.
Častá bývá v životě otázka, jestli je důležitější cesta nebo cíl. V případě výuky angličtiny je důležitější cesta, protože cíl je předem jasný. Jak se dostat na dobrou cestu? Přinášíme několik tipů, o kterých je dobré přemýšlet a alespoň některé z nich realizovat. Anglicky se pak naučíte mnohem rychleji, lépe a nenásilným způsobem.
- Sledujete často seriály a filmy? Nebo alespoň občas? Pokud ano, dívejte se, pokud možno, v angličtině. Sice nebudete rozumět všemu, ale často pochytíte některé užitečné fráze. Pro zlepšení si můžete pouštět filmy v angličtině a s anglickými titulky k tomu. Zlepšíte si tím poslech. Případně pokud jste ochotni některý film sledovat vícekrát, poprvé si ho dopřejte s titulky, podruhé už jen v originále a bez titulků.
- Slovíčka se nejlépe pamatují z frází a slovních spojení. K tomu Vám dopomůže sledování filmů, jakmile narazíte na něco nového, lépe si to zapamatujete.
- Nová slovíčka a fráze si někam zapisujte. Stačí i obyčejný excel nebo poznámkový blok. Pak si seznam můžete vytisknout a jednou týdně si slovíčka opakovat. Nové poznatky nezapomenete a ještě navíc uvidíte, kolik jste se toho již naučili.
- Snažte se učit pravidelně. Toto pravidlo asi dobře znáte, nicméně málokdo to dodržuje. Stačí patnáct minut denně. Nemusíte ani každý den, klidně někdy vynechte den nebo dva, ale pak se zase vraťte ke svým patnácti minutám denně.
- Čtěte v angličtině. Určitě máte své oblíbené blogy a témata, o která se zajímáte. Zkuste zadat do google svá témata v angličtině a skoro jistě narazíte na zajímavý magazín, který můžete číst v originále. Spojíte dvě věci najednou.
- Můžete využít i moderní metody – například aplikace na chytré mobilní telefony. Viz naše recenze aplikace Duolingo.